Anti-Reflekte Lamine Cam

Trakya Grup Cam
Anti-Reflekte Lamine Cam Anti-reflective laminated glass
Trakya Grup Cam

Işık her zaman yol alırken cam yüzeyinde yansıma yapar ve istenmeyen ayna görüntüleri oluşturur. Anti-reflekte lamine camlar, görsel performansın en üst düzeyde olmasını sağlamak için tasarlanmış özel bir cam çözümüdür. Anti-reflekte lamine cam, yansımaları azaltan özel bir kaplama veya filmle kaplanmış lamine camdır. Düz camlarda yansıma oranı genellikle %8 civarındadır, ancak Anti-reflekte Cam ile bu oran %1’in altına düşürülebilir. Bu, camın her iki yüzeyinde uygulanan özel kaplamalar sayesinde mümkün olur. Böylece, camdan bakarken yansımaları minimum seviyeye indirir ve ayna gibi yansıtma etkisini ortadan kaldırır.

Bu kaplama, cam yüzeyindeki yansımaları azaltarak görüntünün netliğini ve kalitesini artırır. Anti-reflekte lamine cam, yüksek parlama veya yansıma gerektirmeyen uygulamalarda kullanılır.

Ayrıca, tercihinize bağlı olarak camın tek yüzüne veya her iki yüzüne de uygulanabilen farklı kaplama seçenekleri mevcuttur. Tek tarafına uygulanan Anti-reflekte camlar, daha sonra lamine edilerek çift tarafı kaplamalı anti-reflekte lamine cam olarak üretilir. Bu sayede, üstün kalitede görüşünüzü korurken aynı zamanda güvenlik de sağlanmış olur.

Lamine cam, birçok farklı alanda avantajlar sunar. Vitrinler, sergiler, müzeler ve daha birçok uygulama alanında da kullanılabilir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıldığında, Anti-reflekte Lamine Cam size mükemmel bir görüş kalitesi sunar. 

Örneğin, akşam saatlerinde (dış ortamdaki ışığın iç ortamdan az olduğu durumlarda) yansımaların manzarayı kapatmasına engel olur. Dış ortamla iç ortamı adeta bir araya getirir.

Yansıma seviyesini %0,6’ya kadar düşüren bu cam, ortamın doğal ışığını en etkili şekilde yansıtır ve istenmeyen gölgeleri ortadan kaldırır. Lamine cam sadece mükemmel görüntü performansı sunmakla kalmaz, aynı zamanda dayanıklılığıyla da öne çıkar. Bu cam, bombe yapılabildiği gibi temperlenebilir, boyanabilir ve farklı cam işleme süreçlerine de entegre edilebilir.

Anti-reflekte cam zararlı UV ışınlarını etkili bir şekilde engeller. Tek başına kullanıldığında, %72 oranında UV ışınlarını bloke ederken, lamine halinde bu oran %99’a kadar çıkar. Bu özellik, hem iç mekanları hem de dış mekanları UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur ve aynı zamanda mobilya ve dekorasyon öğelerinin solmasını önler.

Anti-reflekte lamine cam, mükemmellik arayan herkesin beklentilerini karşılayan bir üründür. Estetik görünümü, düşük yansıma oranı, dayanıklılığı ve UV korumasıyla fark yaratır. Hem işlevsel hem de görsel açıdan en üst düzeyde performans sağlayarak mekanlara zarafet ve berraklık katmaktadır.