Uzun ömürlü olmasının yanında birçok işlevi karşılama özelliği sadece camın dayanıklılığı ve gücü ile plastik malzemenin esnekliğinin buluştuğu cam malzemelerle yani 8+8 temperli lamine cam ile sağlanır. Birleşim sonucunda elde edilen güçlü, uyumlu cam malzeme çok çeşitli tasarım imkanlarına olanak sağlayan, her türlü ihtiyacı karşılayacak derece de göz alıcı özelliklere sahip bir malzeme sunar. 8+8 temperli lamine cam tasarım ihtiyaçlarını karşılarken yapıya güç ve güzellik, dayanıklılık ve açıklık imkanları sağlar. Türkiye’de 8+8 temperli lamine cam üretiminde lider olan firmalardan biri olarak 8+8 temperli lamine cam kullanılmak üzere düz camların üretimini de gerçekleştirmekteyiz. Yapılarda 8+8 temperli lamine cam ile çalışmak ve yer değiştirmek çok kolaydır.

 

8+8 temperli lamine cam, iki veya daha fazla cam tabakasının yüksek sıcaklık ve basınç altında bir veya daha fazla ara katman ya da özel reçine ile birleştirilmesinden elde edilmiş, tasarımlarda karşılaşılan kısıtlama ve sınırları çok önemli bir ölçüde ortadan kaldırmış, Türkiye için üretimi çok yeni olan bir yapı malzemesidir. Cam yapı malzemesi, çok farklı yapı ve mekanlarda kullanılırken, zamanla tasarımlarda kısıtlamalara yol açtığı, çok fazla tasarım özgürlüğü sağlayamadığı, bir yere kadar sağlasa bile güvenlik, emniyet, güneş ışını, ısı ve ses yalıtımı gibi özelliklerle dayanıklılık gibi önemli bazı fonksiyon ve ihtiyaçlara yeterli oranda cevap vermediği görülmüş, bu da 8+8 temperli lamine camın çok kısa süre içinde yapılarda önemli bir yer edinmesine sebep olmuştur. Cam malzemenin gerek yüksek yapılarda, gerekse büyük açıklıklarda aydınlık sağlayan kabuk malzemesi olarak kullanılırken, farklı fonksiyonel özellikleri sağlamak için farklı malzeme kullanımına sürekli ihtiyaç duyduğu bilinmektedir.

 

8+8 temperli lamine cam üretilerek yapılarda kullanılması, yapı sektöründe gelinen büyük bir aşama olarak bilinmektedir. Bunun dışında 8+8 temperli lamine cam ile ilgili herkesin bildiği en iyi örnek otomobil camları olduğunu belirtmek gerekir. Vitrinlerde, çatı camlarında, rüzgarlıklar, korkuluklar, iç bölme panoları, büyük cepheli vitrinler, banka şubelerinin ön cepheleri, müze stantları, binaların giriş katları, hastaneler (psikiyatri kliniklerinde), okullarda, alışveriş merkezleri gibi insan kalabalığının olduğu yerlerde güvenle kullanılırlar. Çoğunlukla bina iç birimlerinin birinden diğerine yangın gibi durumların yayılmasını da olabildiğince en az seviyeye indirecektir.