Doğal UV Geçirgen Özellikli Lamine Cam

Doğal UV Geçirgen Özellikli Lamine Cam natural UV

Doğal UV geçirgen özellikli lamine cam, ultraviyole (UV) ışınlarını geçiren özel bir cam türüdür. Bu cam, güneşin zararlı UV ışınlarının geçişini azaltmaz, ancak doğal olarak UV ışınlarını geçiren özelliklere sahiptir.

UV geçirgen özellikli lamine cam, cam tabakaları arasına UV geçirgen bir ara katman tabaka yerleştirilerek üretilir. Bu ara katman tabaka, UV ışınlarını geçirirken camın mekanik dayanıklılığını ve güvenliğini artırır. UV geçirgen özellikli lamine cam, özel talepler ve uygulamalar için uygun boyutlarda kesilebilir ve şekillendirilebilir.

Doğal UV geçirgen özellikli lamine cam, genellikle gün ışığının iç mekâna daha iyi bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılır. UV ışınları, doğal ışık spektrumunun bir parçasıdır ve insanlar için bazı faydaları vardır, örneğin D vitamini sentezlemesine yardımcı olabilir. Ancak, UV ışınlarının aşırı maruz kalması ciltte yanıklara, erken yaşlanmaya ve hatta kansere neden olabilir.

Bu cam; seralar, kapalı botanik bahçeleri, hayvanat bahçeleri, sağlık merkezleri gibi doğal UV ışınlarına ihtiyaç duyulan projelerde çözüm sunmaktadır.

Trakya Grup Cam